Aktualności

STEYR® demonstruje możliwości militarne ciągników na niemieckich targach

Zambrów

ul. Polowa 14, 18-300 Zambrów

Co nowego

Specjalnie przystosowane modele wystawione w Centrum Doskonałości Inżynierii Wojskowej. Adaptacje przeprowadzone we współpracy z wyspecjalizowanymi partnerami zapewniają kompleksowe rozwiązanie w postaci ciągnika przystosowanego do potrzeb sektora wojskowego. .

Podczas ostatniego pokazu w Centrum Doskonałości Inżynierii Wojskowej w niemieckim Ingolstadt, marka STEYR® zaprezentowała swoją efektywność w zakresie wytwarzania niestandardowych ciągników dla wyspecjalizowanych sektorów. Spółka udowodniła to prezentując dwa dostosowane w unikalny sposób modele.

Wydarzenie Industry Day, otwarte dla profesjonalistów z dziedziny technologii wojskowej, było platformą dla ekspertów wojskowych z organów i krajów NATO do spotkania z potencjalnymi dostawcami, zaś dla samych dostawców okazją do zwiększenia swojej widoczności w tych kręgach oraz wymiany doświadczeń i wiedzy pozwalającej na zwiększenie umiejętności, usprawnienia produktów i usług w zakresie technologii wojskowej. Obszary, których dotyczyło wydarzenie obejmowały inżynierię bojową do ochrony sił zbrojnych, sprzęt ratowniczy i ewakuacyjny do pojazdów, ciężarówek i środków transportu, a także sprzęt do robót ziemnych i górniczych.

Podczas wydarzenia, które miało miejsce na początku grudnia, marka STEYR wystawiła dwa modele z serii Terrus CVT: 6300 o mocy 313 KM oraz flagowy model 6340 o mocy 340 KM, prezentując ich wszechstronne umiejętności. Model 6300 został wyposażony w opancerzoną kabinę od austriackiej firmy Achleitner Fahrzeugbau, stanowiącą opcję, która będzie również dostępna w modelu 6340, dla klientów z sektora wojskowego, pożarniczego oraz innych sektorów wysokiego ryzyka, w których do pewnych zadań może być wymagana moc zapewniana przez ciągnik.

Firma Achleitner dostarczała już maszyny wyposażone w opancerzone kabiny do Austriackich Federalnych Sił Zbrojnych. Przetestowane zgodnie z normą NATO STANAG 4569 kabiny zostały zaklasyfikowane jako spełniające klasę ochrony na poziomie 3. Oznacza to, że są w stanie wytrzymać energię kinetyczną pocisku o wymiarach 7,62×51mm, 155-milimetrowego ładunku wybuchowego wystrzelonego z odległości 60 metrów oraz wybuchu miny przeciwpancernej o ładunku 8 kg TNT.
– Naszym celem było zademonstrowanie wielofunkcyjności i wszechstronności ciągników STEYR dla tej specyficznej grupy klientów – wyjaśnił Marco Otten, Steyr Europe Business Manager Specialized Business.

Ciągniki STEYR zyskały reputację wszechstronnych w szerokim zakresie sektorów, m.in. w rolniczym, w sektorze usług komunalnych czy leśnym. Niemniej, rygorystyczne i wymagające warunki operacji wojskowych stanowią prawdopodobnie najbardziej wymagające pole zastosowań. Nasz ostatni pokaz był okazją do zaprezentowania szerokich możliwości, jakie możemy zaoferować we współpracy z partnerującymi nam dostawcami. Z przyjemnością odnotowaliśmy więc, że odpowiedź ze strony społeczności wojskowej była niezwykle przychylna.

STEYR demonstruje militarną możliwości

Agro Serwis
w liczbach

 

Oddziały w Polsce

Lat Doświadczenia

Producentów Maszyn

nasi partnerzy

Zobacz z kim współpracujemy

Case IH
STEYR
Manitou
Hardi
Strautmann
Maschio Gaspardo
ITALMIX
Lemken
USŁUGI AGRO SERWIS

Serwis maszyn rolniczych

Zajmujemy się doradztwem techniczno-handlowym w sprzedaży wiodących marek producentów maszyn i podzespołów na świecie.

 

ul. Polowa 14, 18-300 Zambrów
biuro@agro-serwis.pl

DANE TELEADRESOWE

SZYBKI KONTAKT

Adres do korespondecji:
ul. Polowa 14
18-300 Zambrów

+48 86 270 30 99