Aktualności

STEYR® na targach AGRITECHNICA

Zambrów
ul. Polowa 14, 18-300 Zambrów
Co nowego

Najmocniejszy model w historii, udana konstrukcja układu napędowego i powrót legendy.

6340 Terrus CVT w pełni debiutuje na arenie międzynarodowej. Nazwa serii Plus powraca w nowej ofercie klasy średniej. Ciągnik Hybrid CVT po raz pierwszy zaprezentowany publicznie. Nowe opcje finansowania pomagają stawić czoła wzrostowi kosztów.

Marka STEYR® Traktoren powraca na targi Agritechnica 2023 (na stoisku A48 w hali 3) z szeregiem nowości, które zaprezentuje odwiedzającym podczas pierwszego wydarzenia od 2019 r., w tym największy ciągnik STEYR, jaki kiedykolwiek znalazł się w ofercie, wprowadze nowej linii ciągników średniej klasy oraz publiczny debiut najnowszego rozwiązania w technologii układów napędowych marki.

Ciągnik STEYR Hybrid CVT, po raz pierwszy zaprezentowany publicznie na targach, otrzymał Srebrny Medal w konkursie Agritechnica Innovation Awards w uznaniu za liczne koncepcje, które zwiększają skuteczność i wydajność ciągnika, w którym zostały zastosowane. Ciągnik Hybrid CVT, będący rozwinięciem ciągnika Konzept zaprezentowanego przez STEYR na poprzedniej wystawie Agritechnica, jest w pełni funkcjonalnym prototypem łączącym wiele funkcji niespotykanych dotąd w sektorze ciągników, które zwiększają wydajność i produktywność w polu i na drodze, z korzyścią zarówno dla środowiska, jak i rentowności gospodarstwa.

Oparty na platformie STEYR 6175 Impuls CVT o mocy znamionowej 180 KM, układ napędowy ciągnika łączy hydromechaniczny napęd CVT na tylną oś i moduł hybrydowy na przedniej osi – które można połączyć z inteligentnym sprzęgłem 4WD – co oznacza, że ciągnik Hybrid CVT może przenosić moc do 260 KM. Dzięki przekładni E-CVT napęd jest hybrydowo-elektryczny i charakteryzuje się mocą do 75 kW wytwarzaną przy zaledwie 1100 obr./min. System E-Shuttling skraca czas zmiany kierunku jazdy o 41%, a zużycie paliwa o 15%. System E-Steering przyśpiesza przednią oś podczas skrętów z prędkością polową, zmniejszając promień skrętu o 15%, co zapewnia o 20% szybsze manewrowanie, podczas gdy system E-Boost w razie potrzeby zapewnia dodatkową moc elektryczną, na przykład po zwolnieniu na skrzyżowaniu. System E-Torque Vectoring kieruje moment obrotowy na przednie lub tylne koła w zależności od potrzeb, zapewniając zmienny napęd na 4 koła na żądanie, podczas gdy system E-Braking utrzymuje stałą prędkość ciągnika podczas zjazdu ze wzniesienia, podczas gdy superkondensatory magazynują energię elektryczną. Funkcja E-Torque Filling redukuje wahania prędkości powodowane przez twarde/miękkie podłoże podczas pracy z narzędziami do kultywacji gleby, a tryb E-Eco zmniejsza zużycie paliwa o 5-10% dzięki najlepszemu połączeniu mocy elektrycznej i CVT podczas lekkich zadań. Technologia E-Implement zapewnia moc do 75 kW przy napięciu 700 V za pośrednictwem standardowego portu AEF do napędzania narzędzi i – w razie potrzeby – ich kół.

Największym ciągnikiem w gamie STEYR – i największym ciągnikiem STEYR, jaki kiedykolwiek zbudowano – jest teraz model 6340 Terrus CVT o mocy 340 KM (maks.), który uzupełnia modele 6290 Terrus CVT o mocy 290 KM i 6315 Terrus CVT o mocy 315 KM. Wszystkie modele są napędzane silnikiem FPT NEF o pojemności 6,7 litrów, który w nowym modelu 6340 zapewnia o 9% więcej mocy w porównaniu z modelem 6315 Terrus CVT, który wcześniej przewodził gamie. Maksymalna moc 340 KM jest wartością niezwiększoną, dostępną w każdych warunkach, podczas gdy maksymalny moment obrotowy wynosi 1398 Nm przy 1400 obr./min.

Złożona z pięciu modeli o mocy od 80 do 120 KM, nowa seria STEYR Plus, zastępująca gamę Kompakt, przywraca renomę marce STEYR. Pod uderzającą nową stylistyką, nowe ciągniki oferują większą moc hydrauliczną, większy komfort dzięki pełnemu zawieszeniu kabiny i funkcji przełączania hamulca na sprzęgło, a także nowy przedni zaczep montowany na przedniej osi, zaprojektowany specjalnie z myślą o pagórkowatych warunkach. Wszystkie ciągniki są napędzane czterocylindrowymi silnikami FPT F5 o pojemności 3,6 litra z turbodoładowaniem i chłodnicą międzystopniową oraz wtryskiem paliwa Common Rail, a także wyposażone w przekładnię 24F/24R o prędkości 40 km/h z dwubiegową skrzynią PowerShift i elektrohydrauliczną dźwignią PowerShuttle oraz opcjonalnymi biegami pełzania. Funkcja S-Stop II umożliwia wyłączenie napędu i hamowanie jedną nogą.

Dla tych, którzy interesują się nie tylko rolnictwem, na stoisku STEYR znajdzie się również ciągnik 4140 Expert CVT w pełni wyposażony do zastosowań leśnych oraz ciągnik 4145 Profi CVT w specyfikacji komunalnej, przystosowany do pracy na autostradach i w podobnych zastosowaniach. Kolejne nowości STEYR na wystawie obejmą zaktualizowaną gamę ładowaczy, a odwiedzający będą mogli również doświadczyć Connect Room, który podkreśli zalety telematyki i łączności.

Program finansowania Agritechnica z ochroną stóp procentowych

Ponieważ rolnicy w całej Europie stoją w obliczu wzrostu stóp procentowych i inflacji, na targach Agritechnica promowany jest specjalny pakiet finansowania CNH Industrial Capital, zaczynający się od 0,00% rocznie, aby złagodzić tę presję. Jego cechy obejmują ochronę stóp procentowych do momentu dostawy maszyny, o ile zakup zostanie sfinalizowany, a umowa finansowania lub leasingu zostanie złożona w reklamowanym okresie promocyjnym.

Aby przeciwdziałać potencjalnemu wpływowi ekstremalnych warunków pogodowych i nieprzewidzianych czynników na przepływy pieniężne, a tym samym na pierwotnie uzgodnione plany spłaty, niektórzy rolnicy mogą uznać za korzystne zawieszenie płatności lub szybszą spłatę kredytów. Specjalistyczna wiedza na temat rynku rolnego pomogła CNH Industrial Capital opracować CAPFLEX, zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie i elastyczności w takich okolicznościach oraz umożliwiający prostą restrukturyzację planów ratalnych. Dostępny jest dla klientów, którzy podpisali umowy finansowania na 24-84 miesiące za pośrednictwem sieci dealerów STEYR, a od czerwca 2-23 roku również dla umów leasingu finansowego.

STEYR Agritechnica 2023

Agro Serwis
w liczbach

 

Oddziały w Polsce

Lat Doświadczenia

Producentów Maszyn

nasi partnerzy

Zobacz z kim współpracujemy

Case IH
STEYR
Manitou
Hardi
Strautmann
Maschio Gaspardo
ITALMIX
Lemken
USŁUGI AGRO SERWIS

Serwis maszyn rolniczych

Zajmujemy się doradztwem techniczno-handlowym w sprzedaży wiodących marek producentów maszyn i podzespołów na świecie.

 

ul. Polowa 14, 18-300 Zambrów
biuro@agro-serwis.pl

DANE TELEADRESOWE

SZYBKI KONTAKT

Adres do korespondecji:
ul. Polowa 14
18-300 Zambrów

+48 86 270 30 99